недела, 9. мај 2021. Вести денес: 46
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ го одбележува Денот на победата над фашизмот

home Вести

Една минута по полноќ се роди првото бебе- ова е неговата мајка

Една минута по полноќ се роди првото бебе- ова е неговата мајка

Првото бебе родено во 2018 година во Скопје е женско, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи.

Бебето е родено една минута по полноќ на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство во Скопје.

Станува збор за второ дете на Борјана Радевска од Скопје. Бебето е тешко три килограми и 70 грама и долго 49 сантиметри.

Коронавирус