петок, 5. март 2021. Вести денес: 89
home Вести

Едмонд Темелко повторно во трка за градоначалник на Пустец

Едмонд Темелко повторно во трка за градоначалник на Пустец

Едмонд Темелко по четврти пат ќе влезе во трка за градоначалничката фотелја за општината Пустец во Албанија. Албанската централна изборна комисија ја верификуваше денеска неговата кандидатура.

Тој е актуелен градоначалник на оваа општина. Темелко е предложен од македонската партија во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција.

 

Коронавирус