недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Вести

Еден од најверните поддржувачи на Заев во Охрид ја запали членската книшка на СДСМ (ВИДЕО)

Еден од најверните поддржувачи на Заев во Охрид ја запали членската книшка на СДСМ (ВИДЕО)

Долгогодишниот член на Социјалдемократскиот сојуз и верен поддржувач на нивните политики, Нефи Абдиоски од Охрид, вечерва на социјалните мрежи објави видео како тој ја пали членската книшка од СДСМ.

Во видеото, Нефи го поздравува Ден Дончев и му порачува на Заев дека Дончев сега треба „да му трча“ на терен во пресрет на изборите.

Gepostet von Nafi Abdiovski am Freitag, 26. Juni 2020

 

Коронавирус