вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 110
home Вести

Ечеа противпожарни сирени на патарината во Гостивар: Се запали камион (ВИДЕО)

Ечеа противпожарни сирени на патарината во Гостивар: Се запали камион (ВИДЕО)

Пожар избувна во товарно возило кај гостиварската патарина денеска попладне. Противпожарната единица на Гостивар интервенирала со 2 возила.

За среќа нема повредени, причинета е само материјална штета.

Видео: gostivarpress.mk

Коронавирус