понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

ДЗС: Попишани 711.418 лица

ДЗС: Попишани 711.418 лица

Вкупно 711.418 лица, 221.268 домаќинства и 297.085 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, информираат денеска од Државниот завод за статистика.

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Македонија, кој официјално започна на 5 септември ќе трае до 30 септември.

Локални избори 2021