понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 125
home Вести

Џолев го одби барањето за изземање на судијката Оља Ристова

Џолев го одби барањето за изземање на судијката Оља Ристова

Три часа по барањето на адвокатите на осомничените за 27-ми април за оцена на пристрасноста на судијката Оља Ристова која е дел од советот кој треба да го оценува актот, претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев го одби барањето на одбраната.

Коронавирус