недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Џеват Исени, ветеран на СДСМ: Иако сум долгогодишен член на партијата, на овие избори јас го поддржувам Албанецот

Џеват Исени, ветеран на СДСМ: Иако сум долгогодишен член на партијата, на овие избори јас го поддржувам Албанецот

Долгогодишен член, функционер и ветеран на СДСМ, Џеват Исени, јавно на својот фејсбук профил, напиша дека иако многу години е член на СДСМ на овие избори за Претседател на државата ќе го поддржи кандидатот Албанец, односно независниот кандидат за претседател, професорот и поранешен дипломат, Блерим Река.

– Јас, Џеват Исени, иако многу години сум член на Социјалдемократскиот сојуз на РСМ, на овие избори ќе до поддржам Албанецот, напиша на Фејсбук Џеват Исени.

Коронавирус