понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 16
home Вести

Џанг Чингли во официјална посета на Македонија

Џанг Чингли во официјална посета на Македонија

Потпретседателот на Националниот комитет на Кинескиот политички совет на 13. Национален конгрес Џанг Чингли денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија.

Според агендата објавена на интернет страницата на Собранието на РМ, Чингли ќе се сретне со претседателот на Парламентот, Талат Џафери.

Предвидена е и средба со претседателката на пратеничката група на македонското Собрание за соработка со Парламентот на Народна Република Кина, Владанка Авировиќ.

Коронавирус