петок, 20. мај 2022. Вести денес: 140
home Вести

Џафери за ТВ21: Собранието само народот може да го врати на следните избори

Џафери за ТВ21: Собранието само народот може да го врати на следните избори

Вечерва во „КликПлус“ на ТВ21 еден од гостите е Талат Џафери. Тој ја објасни иницијативата за одново свикување на Собранието, после иницијативата на СДСМ, но одговори дека тоа не е можно.

-Собранието може да се врати само на следните избори, и тоа може да го стори народот, коментираше Џафери.

СДСМ поднесе иницијатива со која сакаше повторно да го собере Парламентот, но таа иницијатива беше одбиена од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Најнови вести

Коронавирус