недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 59
home Вести

Џафери се пофали дека станал дедо по вторпат

Џафери се пофали дека станал дедо по вторпат

Претседателот на Собранието Талат Џафери преку Фејсбук се пофали дека станал дедо по вторпат. внуката на Џафери ќе се вика Ајола.

– Дедо по втор пат! Денес нашето семејство се збогати со уште еден нов член, ни дојде внуката – Ајола! Добредојде меѓу нас ангел, дедо ти посакува убаво растење, здравје и среќа во секој чекор во животот!, напиша Џафери на Фејсбук.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија