вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 79
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Џафери: По референдумот, Законот за употреба на јазиците и договорот со Грција ќе се објават во Службен весник

Џафери: По референдумот, Законот за употреба на јазиците и договорот со Грција ќе се објават во Службен весник

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во своето гостување во емисијата  “Клик Плус“ на Тв 21 изјави дека Законот за употреба на јазиците и договорот со Грција во врска со прашањето за името, по референдумот ќе бидат испратени за да бидат објавени во Службен весник.

– Јас и претходно сум го кажал, и еве повторувам попрецизно. По завршувањето на референдумот, и Законот за употреба на јазиците и Законот за ратификација на договорот со Грција ќе се испратат до Службен весник.

Коронавирус