петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 49
home Вести

Џафери бара антикорупционерите да се извинат

Џафери бара антикорупционерите да се извинат

Претседателот на Собранието Талат Џафери побара од членовите на Државната комисија за спречување корупција до утре да се извинат за изнесените наводи дека апанажата на пратениците изнесува 100.000 денари. Во спротивно вели Џафери членовите на ДКСК се избираат од Собранието и тоа му дава право да бара одговорност од нив.

извор: telma.com.mk

Коронавирус