вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 47
home Вести

Двојните аршини на МВР и Спасовски: За бадникарски оган на отворено завршија во притвор, додека за струмичкото криминално подземје блиско до власта законите не важат!

Двојните аршини на МВР и Спасовски: За бадникарски оган на отворено завршија во притвор, додека за струмичкото криминално подземје блиско до власта законите не важат!

МВРи министерот Оливер Спасовски постапуваат селективно и законот не го спроведуваат подеднакво кон сите!

Доказ за тоа е настанот со Бадникарскиот оган во Орман и од друга страна струмичкото криминално подземје, блиско до власта на СДСМ во праваи прослава во затворен простор и со многу поголем број на лица од дозволеното, притоа целата прослава со часови пренесувајќи ја во живо на социјалната мрежа на Фејсбук, а од полицијата до сега нема никаква реакција.

Од ваквото однесување на надлежните и МВР може да се заклучи дека во Македонија системот не функционира, а законите не важат подеднакво за сите.

Инаку претходно МВР не реагрираше ниту на групниот собир на функционерите на ДУИ, кои без маски и социјална дистанца во новата зграда на министерството за политички прашања го прославија роденденот на лидерот на ДУИ Али Ахмети.

-Еве како по ковид правила слави струмичкото подземје на чело со Драган и Лазо Котуровиќи (Лазо Д’лгио), е насловено видеото објавено на Твитер.

-За целата програма појдете на fb профилот Dragan Koturovik каде вчера live се пуштаа видеа со саати
Се прашувам дали Оливер отишол да ја растури журката и да ги уапси?, стои во коментарот под видеото објавено на социјалната мрежа на Твитер.

Коронавирус