среда, 28. септември 2022. Вести денес: 124
home Вести

Движењето Беса избра потпретседатели и генерален секретар

Движењето Беса избра потпретседатели и генерален секретар

Нови потпретседатели на Движењето Беса, на чело со Биљал Касами, се Фадил Зендели, Кастриот Реџепи и Абдуш Демири, е одлучено синоќа на првиот состанок по одржаниот Конгрес.

За генерален секретар е избран Аријанит Хоџа.

Како што информираат од партијата, на состанокот се избрани и раководители на секретаријатите во рамки на Претседателството, а одлучено било на некој од следните состаноци да се избере и четвртиот претседател кој ќе биде од редовите на Форумот на жени.

Коронавирус