понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 100
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Двегодишно дете од Куманово се затру со таблети

Двегодишно дете од Куманово се затру со таблети

Вработени во медицинскиот центар Куманово вчера попладне во полиција пријавиле дека кај нив било донесено двегодишно дете затруено од таблети.

Според МВР, неговата мајка во болницата објаснила дека детето испило неколку таблети што таа ги пие.

Детето било препратено во Клиничкиот центар во Скопје, а надлежните преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус