вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

Две жени цел месец живеат на улица во скопски Капиштец: Имаат здравствени проблеми, а нема кој да им помогне

Две жени цел месец живеат на улица во скопски Капиштец: Имаат здравствени проблеми, а нема кој да им помогне

Во скопски Капиштец има две бездомни жени, од кои едната е на 90 години, другата околу 60 години и можно е да има психолошки проблем.

На улица се повеќе од месец дена, беа згрижени на краток период, но еве ги повторно на улица.

Повозрасната  жена никој не ја прима бидејќи има пензија од 14.000 денари и е сенилна и наглува.

За овој случај на социјалните мрежи алармираше и актерката Ирена Ристиќ: