четврток, 30. март 2023. Вести денес: 134
home Вести

Две преубави Македонки на прекрасен начин го честитаа Илинден (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Две преубави Македонки на прекрасен начин го честитаа Илинден (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Даница Стојановска од Кавадарци и Ирина Дишовска од Тетово облечени во фустани во боите на Македонија- црвена и жолта со фото сесија од едно од нивните омилени места- од кањонот Матка денеска го честитаа Илинден на сите Македонци.

Овие две девојки се познати планинари кои што ги имаат освоено повеќето балкански планински врвови а нивна особена пасија е алпинизмот.

“Честит Илинден МАКЕДОНЦИ! За борбата за слобода, која никогаш не престанува! ❤️☀️Една е, наша е, НАЈУБАВА Е! ???” -напиша на својот фејсбук профил Ирина Дишовска.

“Со среќа нека ни е денов! ?????? #МакедонијаВечна #ЧеститИлинден“ -напиша на фејсбук даница Стојаноска по повод денешниот празник.

bregalnicki.mk