среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Две лица убиени во атарот на с. Слупчане

Две лица убиени во атарот на с. Слупчане

Доцна синоќа, околу 22:40 часот од страна на УПС во ПО-Матејче добиено е известување дека во атарот на селото Слупчане, кај месноста „Слупчански бунар“, било забележано патничко моторно возило, марка „опел астра“ со регистарски таблички СК 4080 АО во кое било пукано од непознат сторител и во него две лица.

Од страна на ИМП потврдена е смрт кај двете засега непознати лица, објавува Алсат М.

Повеќе детали во текот на денешниот ден.

Коронавирус