среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 62
home Вести

Две лица од болницата Пирогов утре ќе бидат префрлени во Скопје

Две лица од болницата Пирогов утре ќе бидат префрлени во Скопје

„Утре во Скопје ќе бидат префрлени најмладата преживеана патничка, 16 годишната девојка и уште еден полнолетен граѓанин“, брифираат од Министерството за здравство за ТВ21.

Од таму додава дека тие се во добра состојба.

„Останатите петмина се опоравуваат по извршените зафати во Бугарија“, велат од МЗ.

Коронавирус