четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 61
home Вести

Две лица кои го преживеаја пожарот во Тетово сѐ уште се во болница

Две лица кои го преживеаја пожарот во Тетово сѐ уште се во болница

Само двајца од преживеаните пациенти во модуларната болница во Тетово се на болничко лекување, другите десет се пуштени дома, објавува ГЛАС.МК.

Се работи за пациенти сместени во ковид центарот при Клиничката болница Тетово, со пост ковид симптоми.

Во пожарот на 8-ми септември загинаа 14 луѓе, а 12 пациенти беа повредени.

Локални избори 2021