среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Две лица го загубија животот во страшна несреќа попладнево

Две лица го загубија животот во страшна несреќа попладнево

Двајца струмичани починаа денеска околу пладне во трагична сообраќајна несреќа.

Според првичните неофицијални информации, сообраќајната несреќа се случила во во 13,20 часот, на автопатот А1 во правец од с.Смоквица кон Гевгелија, кај с.Мрзенци, помеѓу два мотори.

Во несреќата животот го изгубија Ј.Ј (22) од с.Добрејци, Струмичко и А.Ѓ(35) од с.Робово, Струмичко.

Увид на лице место извршија увидна екипа од ОВР- Гевгелија и јавен обвинител.

По Наредба на јавен обвинител телата на починатите се предадени на обдукција во Инстиутот за судска медицина Скопје.

Коронавирус