петок, 3. јули 2020. Вести денес: 193
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните на Бутел

home Вести

Две компании членки на ССК биле измамени од лажниот претставник на Гемак

Две компании членки на ССК биле измамени од лажниот претставник на Гемак

Од Сојузот на стопански комори инфотмираат дека две компании членки на ССК биле измамени од лажниот претставник на Гемак.

ССК уште пред месец и пол ги известила своите членки за измамникот за да не се излажат.

Оттаму велат дека станува збор за човек фактор, а не организиран криминал, а измамникот им е познат.

Парламентарни избори 2020