четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 108
home Вести

Две години од смртта на Билјана Беличанец: Овие емотивни стихови вечно ќе зборуваат за неа

Две години од смртта на Билјана Беличанец: Овие емотивни стихови вечно ќе зборуваат за неа

Пред две години на вчерашен ден почина една од најдобрите актерки во Македонија, Билјана Беличанец.

Таа си го одзеде животот во својот стан на 06.04.2019. Според официјалните податоци, Беличанец се обеси во својата бања.

Поетот Венко Андоновски за неа напиша емотивни стихови.

Најнови вести

Коронавирус