петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ДВАЈЦА ВО ЖИВОТНО ЗАГРОЗУВАЧКА СОСТОЈБА: По трагедијата во Романовце дел од повредените на КАРИЛ, дел на пластична хирургија

ДВАЈЦА ВО ЖИВОТНО ЗАГРОЗУВАЧКА СОСТОЈБА: По трагедијата во Романовце дел од повредените на КАРИЛ, дел на пластична хирургија

Како последица од експлозија на плинска боца во кумановско Романовце четворица повредени на возраст од 30 до 54 години завршија на скопските клиники.

Двајца од нив кои се со изгореници од 3 и 4 степен се борат за живот на КАРИЛ.

Според лекарите тие се во критична живото загрозувачка состојба.

Другите двајца повредени се хоспитализирани на Клиниката за пластична хирургија.

Во трагедијата во Романовце на лице место загинаа три лица.

Коронавирус