недела, 21. јули 2019. Вести денес: 44
home Вести

Двајца повредени во сообраќајката кај Ласкарци сè уште се во критична состојба

Двајца повредени во сообраќајката кај Ласкарци сè уште се во критична состојба

Двајца повредени во сообраќајката кај Ласкарци сè уште во критична состојба. Седуммина од повредените се хоспитализирани во „ГОБ 8-ми септември“.

Четворица се хоспитализирани на Ургентен, од нив тројца се во добра состојба, додека еден пациент е на КАРИЛ во критична состојба.

Од Министерството за здравство за „Алфа“ велат дека се очекува поголем број од полесно повредените, во текот на денов да бидат пуштени на домашно лекување.