четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 121
home Вести

Двaјца повpeдени полицajци: Изнесени на paце откако дeмонcтpaнтите yдpија по полициjaта (ФОТО)

Двaјца повpeдени полицajци: Изнесени на paце откако дeмонcтpaнтите yдpија по полициjaта (ФОТО)

Организаторите по испорачаните барања го прогласија протестот за „Монструм“ за завршен.

Дел од учесниците во протестот одбиват да се повлечат и фрлаат со различни предмети кон полицискиот кордон. Поединци од протестот се обидуваа да предизвикаат инциденти.

Учесниците во протестот се на дистанца од стотина метри од полицискиот кордон и се наоѓаат на локацијата на Бит Пазар.

Пред малку демонстрантите се обидоа на сила да го пробијат кoрдонот, а во нападот настрадаа двајца полицајци.

Како што се гледа од фотографиите на Инфомакс еден од полицајците беше на раце изнесен од кордонот откако се стекна со повреди во налетот на демонстрантите.

Најнови вести

Коронавирус