четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 151
home Вести

Два нови смртни случаја од коронавирусот во земјава

Два нови смртни случаја од коронавирусот во земјава

Во последните 24 часа во земјава се регистрирани уште два смртни случаја од коронавирусот, неофицијално дознава „Алсат“.

Со тоа вкупниот број на починати од коронавирусот до денес се искачи на 9.

Коронавирус