четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 186
home Вести

Два и пол часа Агапи Дика сведочеше за Рекет

Два и пол часа Агапи Дика сведочеше за Рекет

Заврши распитот на Претседателката на собранието на Меѓународниот сојуз на Боки 13, Агапи Дика. Два и пол часа се задржа во салата за распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Дика не одговараше на новинарските прашања, рече “истрагата ќе покаже”. Зградата на обвинителството ја напушти од споредниот влез.

За „Рекет“ денеска сведочи и бизнисменот Зоран Азманов. Тој претходно во јавноста изнесе информации според кои и тој бил жртва на Боки 13.

Извор: sitel.com.mk

Локални избори 2021