сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Душко млекарот: Ковачевски си го вработи зетот во РЕК-Битола, вака доаѓа живот

Тој раскажува како “дојде живот“ во Битола.
Душко млекарот: Ковачевски си го вработи зетот во РЕК-Битола, вака доаѓа живот

Душко Илиевски познат како Душко Млекарот, некогашен силен поддржувач на СДСМ, постојано обелоденува скандали во работењето на функционерите од партијата на Зоран Заев.

Тој раскажува како “дојде живот“ во Битола.

-Васко Ковачевски одма по назначувањето го вработи зетот Миле во РЕК Битола, објави тој.

Коронавирус