среда, 23. септември 2020. Вести денес: 62
home Вести

Дурловски: Во согласност со Уставот ни го зедовте најсветото!

Дурловски: Во согласност со Уставот ни го зедовте најсветото!

Во согласност со Устав беше изборот на претседател на собрание со 59 гласа, во согласност со Устав беше законот за јазици со европско знаменце,
во согласност со Устав беше уцената на пратеници со долгогодишни затворски казни, во согласност со Устав беше промената на името по неуспешен референдум.

Во согласност со Устав ни го зедовте најсветото, ова на својот фејсбук профил го напиша Игор Дурловски.

 

Коронавирус