понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 64
home Вести

Дурловски со претседателот Иванов се поклонија пред жртвата на младите луѓе кои ги положија своите животи на олтарот за слобода на Македонија

Дурловски со претседателот Иванов се поклонија пред жртвата на младите луѓе кои ги положија своите животи на олтарот за слобода на Македонија

Носителот на листа во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски заедно со претседателот Ѓорѓе Иванов во Спомен паркот на револуцијата во Охрид се поклонија пред жртвата на младите луѓе кои ги положија своите животи на олтарот за слобода на Македонија.

На својата фејсбук страница сподели фотографии од денешната посета. Целосната објава може да ја погледнете во продолжение.

ЕУРО 2020

Македонија