понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 99
home Вести

Дурловски: Се распаѓа обвинителството што ни ја распадна државата

Дурловски: Се распаѓа обвинителството што ни ја распадна државата

Македонскиот оперски пејач Игор Дурловски објави на Фејсбук краток коментар кој ја отсликува состојбата во Република Македонија во моментов:

„Се распаѓа обвинителството што ни ја распадна државата“-напиша Дурловски.

Локални избори 2021