недела, 31. мај 2020. Вести денес: 27
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Дурловски: Сакај ја својата татковина, таа како твоја мајка безрезервно те сака (ВИДЕО)

Дурловски: Сакај ја својата татковина, таа како твоја мајка безрезервно те сака (ВИДЕО)

Носителот на Изборна единица 5 од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски објави видео поврзано со кампањата „Летувајте во Македодонија, на езеро или планина“

„Сакај го домот свој, својата татковина, затоа што таа, како твојата мајка, безрезервно те сака“ – порача Дурловски.

Коронавирус