вторник, 11. август 2020. Вести денес: 60
home Вести

Дурловски: Плажата во село Стење беше гордост, а сега е руина која ја покажува неспособноста на оние кои ветуваа живот

Дурловски: Плажата во село Стење беше гордост, а сега е руина која ја покажува неспособноста на оние кои ветуваа живот

Плажата во село Стење на Преспанското Езеро беше гордост на туристичките работници од овој регион и потврда за далеку прочуената преспанска гостопримливост, порача Игор Дурловски, носител на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5.

„За жал, овој прекрасен објект денес е руина која на дело ја докажува неспособноста на оние што ветуваа живот во Македонија. СДСМ НЕ МОЖЕ ДА ГО ОДРЖУВА НИТУ ТОА ШТО Е ПРЕТХОДНО ИЗГРАДЕНО, А НЕ ДА ЗБОРУВА ДЕКА МОЖЕ И ПОВЕЌЕ.

Денес од Стење, сведочиме како една од најдобро уредените плажи на Преспанското езеро е претворена во апокалиптична сцена.

Време е на неспособните да им го покажеме местото. Преспа и Стење заслужуваат нови инвестиции, нови перспективи“-порача тој.

Коронавирус