петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Дурловски од притвор со повеќе лајкови од пратениците на СДСМ кои го бранат законот за двојазичност

Дурловски од притвор со повеќе лајкови од пратениците на СДСМ кои го бранат законот за двојазичност

Оперскиот пејач Игор Дурловски, кој е обвинет за настаните од 27-ми април има повеќе лајкови на социјалните мрежи од пратениците на СДСМ кои го бранат законот за двојазичност.

Тој на Фејсбук статус на професорката Билјана Ванковска, собра 500 лајкови за неполн час.

Претеникот Коста Костадинов кој гласаше ЗА Законот за јазици, на својот Фејсбук профил напиша дека е горд што е дел од овој парламентарен состав и од неговата пратеничка група СДСМ.

Најнови вести

Коронавирус