сабота, 15. август 2020. Вести денес: 53
home Вести

Дурловски: Ние имаме историска одговорност и нема да дозволиме некој да го реконструира нашето минато

Дурловски: Ние имаме историска одговорност и нема да дозволиме некој да го реконструира нашето минато

Ние имаме историска одговорност и нема да дозволиме некој да го реконструира нашето минато, да го обезличи македонскиот народ, да го гази националното достоинство.

Крушевчани се решени за Обнова на Македонија!, вели носителот на листат на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5 Игор Дурловски.

Коронавирус