среда, 12. август 2020. Вести денес: 117
home Вести

Дурловски: Македонија ќе биде името кое повторно ќе значи чест, гордост и достоинство!

Дурловски: Македонија ќе биде името кое повторно ќе значи чест, гордост и достоинство!

Носителот во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски на својата фејсбук страница објави видео спот кое што може да го проследите во продолжение.

-Не сме исти. Ние сме луѓе кои беспоштедно се борат за Македонија, а тие тргуваат со татковината и бесрамно ја газат. Се обврзуваме дека Македонија ќе биде името кое повторно ќе значи чест, гордост и достоинство. Сега е време да се чуе вашиот глас. Или Заев или Македонија. Изборот е јасен, вели Дурловски во видеото.

 

Коронавирус