понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 57
home Вести

Дурловски: Битола потона од поројниот дожд, се излеаја нерешените комунални проблеми на локалната власт

Дурловски: Битола потона од поројниот дожд, се излеаја нерешените комунални проблеми на локалната власт

Битола синоќа потона од поројниот дожд. Нерешените комунални проблеми на локалната власт се излеаjа по улиците и ги покажаа на дело резултатите од владеење на СДСМ.

Граѓаните на Битола имаат многу наталожени проблеми и реални потреби кои некој треба да ги реши.

Битола не го заслужува ова! Битола заслужува посветено и со љубов да се гради и води, напиша носителот на листа во ИЕ 5 од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски на Фејсбук.

Коронавирус