сабота, 20. април 2019. Вести денес: 0
home Вести

Дурловски: Ако пеењето на химната е грешка, тогаш сум згрешил и ќе грешам

Дурловски: Ако пеењето на химната е грешка, тогаш сум згрешил и ќе грешам

Обвинетиот оперски пејач Игор Дурловски, еден од лидерите на „За заедничка Македонија“, во воведниот збор вчера пред судот рече дека во постапката ќе докаже оти влегол во Собранието 30 минути после толпата и дека не држел потпалувачки говори ниту пред ниту во Собранието.

„Ако пеењето на химната е грешка, тогаш сум згрешил и ќе грешам“, кажа Дурловски во воведните зборови.