недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Вести

Дупки на патот Струга- „Ќафасан“, се препорачува внимателно возење

Дупки на патот Струга- „Ќафасан“, се препорачува внимателно возење

На патниот правец А2 Струга – граничен премин „Ќафасан“, од бензинската пумпа КМР до местото Добра Вода – с. Франгово, во должина од три километри, се препорачува крајно внимателно управување со возилата поради дупки на коловозот.

Како што информира АМСМ, поставена е патна сигнализација, а брзината е ограничена на 30 километри на час.

Најнови вести