понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 66
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Дуковски: Рускоска попрво би дозволила да се руши обвинителството, отколку да се види со кого контактирал Боки

Дуковски: Рускоска попрво би дозволила да се руши обвинителството, отколку да се види со кого контактирал Боки

Адвокатот Сашо Дукоски го запраша судот зошто обвинителството не дозволило во целост да се вештачи мобилниот телефон на Бојан Јовановски за да се види со кого се разговарал.

-Обвинителката Рускоска попрво би дозволила да се сруши зградата на Јавното обвинитество отколку да се вештачи мобилниот на Боки иако тој ги дава сите шифри телефонот да се отвори, откри Дукоски.

Парламентарни избори 2020