сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 64
home Вести

ДУИ сменила 7 директори, утре ќе ги објави имињата

ДУИ сменила 7 директори, утре ќе ги објави имињата

Утре се очекува да се сменат седум директори од ДУИ, дознава „ТВ21“.Промените се очекува да се образложат утре на состанокот во Владата.

Со овие потези почнува реконструкцијата на извршната власт во вториот и третиот ешалон, откако претходно беа сменети неколку министри.

Најнови вести

Коронавирус