понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 63
home Вести

ДУИ нема против бројот на функции што ги доби Гаши

ДУИ нема против бројот на функции што ги доби Гаши

ДУИ нема ништо против големиот број на функции кои Алтернатива ги доби по официјализирањето на дговорот за влез на партијата во владата и формирњето на мнозинството.

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи тврди дека ДУИ била координирана и консултирана во текот на целиот процес и дека се што договорил Заев претходно било разговарано со ДУИ.

-Премиерот Заев преговараше со Гаши во име на целата коалиција. Ние бевме целосно информирани и координирани, вели Османи.

Коронавирус