сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 76
home Вести

Дудуш во ек на коронавирус дели канти- животот на педесетина граѓани ставени во опасност (ФОТО)

Дудуш во ек на коронавирус дели канти- животот на педесетина граѓани ставени во опасност (ФОТО)

Градоначалникот од редовите на СДСМ на Шуто Оризари не престанува да прави скандали откако е на власт во оваа општина.

Тој денеска делеше канти за отпадоци на луѓе без заштитна опрема со што ги става во опасност животите на речици педесетина луѓе, вклучувајќи го и неговиот.

Ова според многумина стручни лица е жариште на коронавирусот, додека градоначалникот тера политичка кампања во името на СДСМ.

Дали со ова делење на канти СДСМ сака да дефокусира се што ветило, но не направило за граѓаните на Шуто Оризари останува да видиме.