среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 150
home Вести

Државниот секретар Јахи Јахиу е ослободен од притвор

Државниот секретар Јахи Јахиу е ослободен од притвор

Јахи Јахиу е ослободен од притвор, јавува Тетовасот.

Државениот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација, Јахи Јахиу, му беше одреден притвор за земање мито и фаворизирање на италијанска компанија „Латанозио“ по наредба на шефицата на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

Коронавирус