недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Државата се празни – младите со билети во еден правец за Германија

Државата се празни – младите со билети во еден правец за Германија

Македонија се празни. Жителите велат дека тешката економска состојба ги принудува да одат на печалба.

На релација Скопје – Берлин автобусите се преполни.

Само во петокот од Скопје тргнаа 5 автобуси. Ова е Хесат Беџети од Желино кој купил билет во еден правец за Германија, објави тв21

Целиот текст и видео можете да ги видите ТУКА

Коронавирус