сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 46
home Вести

Другата страна на политиката, ексклузивно интервју со Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река

Другата страна на политиката, ексклузивно интервју со Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река

Дојдовме до идеја, да го бараме “човекот” во нашите претседателски кандидати, а не политичарот во нив. За таа цел испративме покана за интервју до изборните штабови на кандидатите. Тие кои прифатија можете да ги видите во ова ексклузивно видео, а за третиот се надеваме на креативна средба кога ќе ни ја отвори вратата на која тропавме. Пушува на Фејсбук страницата „Другата страна на политиката“.

Коронавирус