среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Дрскоста и безобразноста на македонската в.д амбасадорка во Рим на дело- Упатувала и клетви кон нашинците кои сакале да си дојдат? (ФОТО)

Дрскоста и безобразноста на македонската в.д амбасадорка во Рим на дело- Упатувала и клетви кон нашинците кои сакале да си дојдат? (ФОТО)

Дрскоста и безобразноста на македонскиот в.д амбасадорот во Рим на дело.

До нашата редакција пристигнаа безброј фотографии во врска со амбасадорката Магдалена Димова која не сака да им помогне на македонските граѓани кои сакаат да се вратат дома.

Имено таа сите граѓани кои и се обраќаат и бараат помош и пари за лет ги препраќа кај почесниот конзул на Македонија во Малта на кој не му е ниту обврска, ниту должност да го прави тоа.

Сведоците за нашата редакција открија и дека Димова била дрска, дури и им упатувала клетви на телефон.

По хаосот кој настанал, македонската амбасада во Малта речиси целиот ден немала информации што и како ќе се случува со летот од Малта.

На крајот во една од фотографиите се гледа како додека таа не им одговара на луѓето кои се бунат, Магдалена ја напушта групата.

 

Коронавирус