понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 67
home Вести

Драстичното зголемување на цените на горивата направи хаос во Делчево: Стотици автомобили во ред чекаат да наполнат бензин (ВИДЕО)

Драстичното зголемување на цените на горивата направи хаос во Делчево: Стотици автомобили во ред чекаат да наполнат бензин (ВИДЕО)

Зголемените цени на горивата од вечерва на полноќ направија речици вистински хаос во Делчево.

Колона од речиси стотици возила денеска попладне чекаа во ред за да наполнат бензин на бензинската пумпа во градот.

Видеото на социјалните мрежи предизвика различен вид на коментари и додека едни ги напаѓаа, други ги поддржуваа возачите, погледнете.

Се чека ред за бензин во Делчево!?З.Арсовски

Gepostet von delcevo365.mk am Montag, 11. Mai 2020

 

Најнови вести

Коронавирус