среда, 8. декември 2021. Вести денес: 62
home Вести

Драмски театар остана без струја од невремето: Публиката надвор во темница и на дожд

Драмски театар остана без струја од невремето: Публиката надвор во темница и на дожд

Невремето кое вечерва го зафати Скопје предизвика прекин на струјата во Драмскиот театар среде претстава.

Целата публика беше принудена да ја напушти салата и да излезе надвор. Луѓето кои платија билет за да гледаат претстава, стоеа надвор во темница и на дожд.

 

Коронавирус